• 2016-04-30-21.49.16.jpg
  • c-na-ng-2.jpg
  • Ciara.jpg
  • Clooneycolgan.jpg
  • Coiste-2017.jpg
  • Mount-Merrion.jpg
  • Pats-presentation.jpg
  • Samus-and-coiste.jpg

Fíor-Chéilithe ar fud na hÉireann - 2019

Eagraíonn craobhacha de Chairde Rince Céilí na hÉireann na himeachtaí atá liostáilte in aice leis an lógó seo. Ní eagraíonn Cairde Rince Céilí na hÉireann na himeachtaí eile agus nílimid freagrach as cruinneas an eolais a bhaineann leo.

Tá fáilte roimh gach dream a eagraíonn Fíor-Chéilithe (oícheanta den rince céilí le banna ceoil beo)  i suíomh gan alcól sonraí a gcuid imeachtaí a sheoladh chugainn le foilsiú saor in aisce ar an liosta cuimsitheach seo a dháilfear go forleathan agus a bheidh ar fáil ar líne ar www.ceilidancing.com

Níl le feiceáil anseo ach cuid an-bheag den obair a dhéanann Cairde Rince Céilí na hÉireann. Déantar príomh-obair na heagraíochta, ó Mheán Fómhair go Bealtaine i scoileanna ar fud na tíre. Eagraítear na cúrsaí ocht seachtaine seo a i rith am scoile.  I ndiaidh gach cúrsa faigheann na páistí seo deis freastal ar Fhíor Chéilí na nÓg réigiúnach do na scoileanna a ghlac páirt sa chúrsa áirithe sin. Chomh maith leis sin, eagraítear cúrsaí traenála agus scrúduithe do dhaoine gur suim leo an rince céilí a mhúineadh.

2019 Fíor-Chéilithe

Feabhra - February 2019
Dáta/Date Ionad/Venue Ceol/Band Time

Saturday 23 February
Carrickmore, Co. Tyrone (Pomeroy Club) 9:30PM


Sunday 24 February
Lifford, Co. Donegal 8:00PM

Márta - March 2019
Dáta/Date Ionad/Venue Ceol/Band Time

Friday 01 March
St Joseph's Pastoral Centre, Monaghan Town. Eircode H18 VK77 Raymond Loney 9:30PM

Saturday 02 March Desertmartin, Co. Derry 9:30PM

Friday 08 March Latton, Co. Monaghan Cera Moyle 9:30PM


Saturday 09 March
Donabate Educate Together National School, Donabate, Co. Dublin. Seanóg 8:30PM


Saturday 09 March
St Joseph's Hall, Greystone Road, Antrim Town. 10th Anniversary Raymond Loney 9:30PM

Sunday 10 March Letterkenny, Co. Donegal 8:00PM

Saturday 16 March Portadown, Co. Armagh 9:30PM


Sunday 17 March
St Mary's Hall, Convoy, Co. Donegal Raymond Loney 8:00PM

Sunday 17 March Blackwatertown, Co. Armagh (Clonfeacle Club) Duntally 9:30PM

Sunday 17 March Carrickmacross, Co. Monaghan Cera Moyle 9:30PM

Sunday 17 March Garrison, Co. Fermanagh Martin Duggan 9:30PM

Saturday 23 March Irvinestown, Co. Fermanagh Céilí Time 9:30PM

Saturday 23 March Ashbourne, Co. Meath Raymond Loney 9:30PM


Sunday 24 March
Lifford, Co. Donegal 8:00PM

Friday 29 March Aughnamullen, Co. Monaghan Cera Moyle 9:30PM


Saturday 30 March
Kingswood Community and Leisure Centre, Tallaght, Dublin 24. Eircode D24YO98. (Exit 10 off the M50 and take the next right at Kingswood Luas Stop). The hall is a short distance down this road on the left. Tara Céilí Band 8:30PM

Saturday 30 March Brookeborough, Co. Fermanagh Martin Duggan 9:30PM

Aibreán - April 2019
Dáta/Date Ionad/Venue Ceol/Band Time

Friday 05 April
Corduff, Co. Monaghan. Eircode A81 A263 Raymond Loney 9:30PM


Saturday 06 April
St Patrick's Hall, Dunshaughlin, Co. Meath 9:00PM


Saturday 06 April
Parochial Hall, Bellaghy, Co. Derry 9:30PM

Sunday 07 April St Patrick's Hall, Coalisland, Co. Tyrone 8:00PM

Friday 12 April Newbliss, Co. Monaghan Cera Moyle 9:30PM


Saturday 13 April
Dromantine Retreat and Conference Centre, Newry, Co. Down Raymond Loney 9:00PM

Saturday 13 April Dromore, Co. Tyrone 9:30PM


Sunday 14 April
Dromantine Retreat and Conference Centre, Newry, Co. Down Duntally Céilí Band
2:15PM

Sunday 14 April Letterkenny, Co. Donegal 8:00PM

Sunday 21 April Aughnacloy, Co. Tyrone 9:30PM


Friday 26 April
Gorvagh, Co. Leitrim. Eircode N41 V504 Duntally 9:30PM

Friday 26 April Roslea, Co. Fermanagh 9:30PM

Saturday 27 April Trillick, Co. Tyrone Martin Duggan 9:30PM

Saturday 27 April Craigbane, Co. Derry 9:30PM


Sunday 28 April
Lifford, Co. Donegal 8:00PM

Bealtaine - May 2019
Dáta/Date Ionad/Venue Ceol/Band Time
Friday 03 May Ballyhaise, Co. Cavan Cera Moyle 9:30PM


Saturday 04 May
Parochial Hall, Bellaghy, Co. Derry 9:30PM

Friday 10 May Clontibret, Co. Monaghan 9:30PM


Saturday 11 May
St Patrick's Hall, Ughtyneill, Co. Meath. Eircode A82 K225 Tara Céilí Band 9:00PM

Saturday 11 May Crannagh, Co. Tyrone 9:30PM

Sunday 12 May Letterkenny, Co. Donegal 8:00PM


Friday 17 May
St Mary's Hall, Convoy, Co. Donegal Ceili Time 9:00PM


Saturday 18 May
Kilskyre, Co. Meath. Eircode A82 Y4C8 9:00PM

Saturday 18 May Ballymacnab, Co. Armagh 9:30PM

Sunday 19 May St Patrick's Hall, Coalisland, Co. Tyrone Raymond Loney 8:00PM

Tuesday 21 May Brookeborough, Co. Fermanagh. (Close of class) Raymond Loney 9:00PM


Friday 24 May
Aclint, Co. Louth. 9:00PM

Friday 24 May Magherty Raymond Loney 9:30PM

Saturday 25 May Augher, Co. Tyrone Raymond Loney 9:30PM


Sunday 26 May
Lifford, Co. Donegal 8:00PM

Meitheamh - June 2019
Dáta/Date Ionad/Venue Ceol/Band Time

Saturday 01 June
Parochial Hall, Bellaghy, Co. Derry 9:30PM

Saturday 08 June Silverbridge, Co. Armagh 9:30PM

Sunday 09 June Letterkenny, Co. Donegal 8:00PM

Friday 14 June Kinawley Community Centre, Co. Fermanagh (Fermanagh Fleadh) 9:30PM

Saturday 15 June Aughnacloy, Co. Tyrone 9:30PM


Saturday 22 June
St Margaret's, Co. Dublin (outdoor) Seanóg 8:30PM

Saturday 22 June Irvinestown, Co. Fermanagh Raymond Loney 9:00PM


Sunday 23 June
Lifford, Co. Donegal 8:00PM

Saturday 29 June Kilrea, Co. Derry 9:30PM

Iúil - July 2019
Dáta/Date Ionad/Venue Ceol/Band Time

Wednesday 03 July
36th Annual Crossroads Céilí, Ughtyneill, Co. Meath. Eircode A82 K225. Tara Céilí Band 9:00PM

 

Site by KMA Solutions